תקופת מייג'י בטוקיו – פרק 12 | סיום פרויקט

אתם יודעים מה אני אוהבת באוטוג'ירו? שהוא גם דביל וגם חכם באותו זמן. ככה זה עם סטלנים XD
אני 2: את מעבירה נושא?
אני 1: לא… מה היה הנושא?
אני 2: שסיימת את הסדרה המסכנה הזאת סוף-סוף אחרי 200 שנה?
אני 1: אה, כן, זה. תגידו תודה שלא לקח לי שנה וחצי כמו שהיה עם יוג'ו סנקי!!!!!!!!!!!!!!!!!!

בקיצור, אני כל כך שמחה! + בוכה באותו הזמן, בגלל שהסדרה נגמרה! היא הייתה מאוד יפה, ובנוסף אני מניחה שבכל מקרה כמעט בלתי אפשרי לא להזיל דמעות בפרק האחרון :')
אני מקווה שאהבתם את הסדרה הזאת. היא באמת סדרה עדינה, מרגשת, רומנטית ומיוחדת, ובאה להעביר לנו מסר חשוב מאוד, שאפילו נגע בי כל כך באופן אישי, ובאופן כללי, אני מאמינה שהמסר הזה יכול להיות תקף בהרבה סיטואציות בחיים.

אני יודעת שיש הרבה תגובות על הסוף "המבאס" של הסדרה. מיי נפרדה מאוגאי אחרי שהבטיחה שתישאר איתו לנצח וחזרה הביתה, לתקופה המודרנית. לכאורה, היא לא הייתה צריכה בכלל לעזוב את תקופת מייג'י, הרי היה לה הכי טוב שם בעולם עם אוגאי ועם שאר האנשים שהעריכו אותה ואהבו אותה, כך שאפשר לתהות למה היא בחרה לעזוב, אם יש לה כל כך הרבה סיבות להישאר ו-0 סיבות לחזור. אבל לפי דעתי, בסופו של דבר אדם צריך לממש את מי שהוא באמת, במקום האמיתי שלו.
על פניו, מיי איאזוקי היא ילדה רגילה, אך הסובבים אותה תמיד שמו לב למשהו שונה אצלה – למיי יש יכולת נדירה לשמוע ולדבר עם רוחות רפאים.
בהתחלה נראה כי חברותיה לכיתה צוחקות עליה ודוחות אותה בשל כך, ולכן מיי נסגרת בפניהן ובפני העולם, כך שהקונפליקט לא יכול היה להיגמר ללא יוזמה מיוחדת של קוסם מיוחד, ששולח אותה למקום שבו יכולותיה המיוחדות אינן מושא ללעג, לכאורה, אלא להפך – יכולת הטמאיורי שלה (יכולת לראות רוחות ולתקשר איתן) מקובלת, מובנת, נדירה ואפילו מוערכת. במקום הזה, בטוקיו של תקופת מייג'י, מיי יכולה סוף-סוף לממש את הייחודיות שבה ומנצלת אותה לטובה וכך זוכה להערכות רבות – עבור השוני שבה.
בזכות כל התמיכה, האהבה והמימוש העצמי, מיי מצליחה בסוף להבין מי היא באמת ולא מפחדת להיות עצמה. היא כבר לא "סנאית מפוחדת", כמו שאוגאי אמר. היא משלימה עם השוני הנדיר שבה ומוכנה להתמודד איתו ב"עולם האמיתי" כמו שהייתה צריכה לעשות מלכתחילה, ולכן מחליטה לחזור חזרה לזמן שלה.
כך, בסופו של דבר, היא מצליחה לתקן את הטעות שבה דחתה את ההזמנה של חברתה להסתובב ביחד, הטעות שבה נסגרה אל העולם והרגישה דחויה. אך בסוף היא מבינה שהדחייה הזאת היא לא יותר מהרגשה פנימית שלה, ולכן היא נפתחת אל העולם, מתמודדת עם הקושי ומקבלת את הייחודיות שבה – כך העולם גם כן נפתח אליה ומקבל אותה כמו שהיא. בסופו של דבר מתברר כי חברותיה לכיתה לא באמת צחקו עליה ולא דחו אותה, אלא פשוט לא הבינו את השוני שבה ואת הרצון שלה להתבודד כל הזמן, ובעצם לא יכלו להבין בהתחלה כי לא היה מי שיסביר. אך מיי מבינה בסוף שלמרות הכל, היא לא באמת דחויה, ואין לה במה להתבייש. יש בה כל כך הרבה יתרונות, אישיות כזאת מקסימה, שאין סיבה שאנשים לא יתחברו אליה.
מיי התבגרה, למדה מהטעויות והתחזקה, ולכן יכלה לחזור לעולם האמיתי שלה, שלמה.
מוסר ההשכל די ברור, אם כך: אנחנו צריכים לקבל את עצמנו כמו שאנחנו, עם היתרונות ועם החסרונות לכאורה, לא לוותר על המימוש וההגשמה העצמית שלנו, לא לפחד להתמודד עם שום קושי בדרך, ולהתמודד איתו בגאווה. רק ככה אדם יכול לבנות את עצמו, רק ככה נמצא אושר וסיפוק אמיתיים בחיינו, אם נאמין בעצמנו ונקבל את עצמנו כמו שאנחנו. רק אם נהיה בטוחים בעצמנו, העולם יהיה בטוח בנו. כולנו שונים, אבל כל כך מושלמים! ♥
דבר נוסף שלמדתי באופן אישי מהסוף הוא: לנצל הזדמנויות! מציעים לך דבר נחמד, אכפתיים אליך – אל תתעלם מזה, אחרת באמת תהיה לבד. עדיף להתאמץ לנצל את ההזדמנות מאשר לפספס אותה, וכן תמיד שווה לנסות!

ועכשיו לשאלה הבוערת: האם תהיה עונה 2?
ובכן, לא הוכרז שום דבר רשמית. לצערי, ככל הנראה לא תהיה עונה 2 כי אין מספיק חומרי מקור (האנימה די כיסתה את כל המנגה), הסדרה לא מספיק פופולרית לעונה שנייה ובנוסף אני לא רואה כל כך איך אפשר להמשיך מכאן את העלילה. הסוף די סגור: מיי חזרה לתקופה שלה כדי לתקן את הטעות, וצ'ארלי השתמש בקסם האחרון שלו עבורה ואז נעלם.

תודה רבה שהייתם איתנו לאורך כל הפרויקט!

אז לאן ממשיכים מכאן? ובכן, יש לי כמה תכניות בראש:
1) כמו שהזכרתי כבר בפוסטים קודמים, אני מתכננת לתרגם מחדש את יוג'ו סנקי, כך שזה יהיה השלב הראשון. בנוסף, תקבלו בונוס קטן של יוג'ו סנקי בקרוב ~
2) יש כמה אנימות בתכנון כרגע. אם אספיק לסיים לתרגם מחדש את יוג'ו סנקי לפני השחרור של העונה השנייה, ללא ספק אתחיל לתרגם אחת מהאנימות שבתכנון (אין לנו כוונה לחשוף כרגע את האנימות המתוכננות, זאת הפתעה ~)
3) ומיד לאחר מכן, אתחיל לתרגם את העונה השנייה של יוג'ו סנקי!

תודה רבה על קריאת הפוסט, תיהנו מהפרק ^^


פורסם לפני 3 שבועות

סוג פוסט:

מאת:

WhistlE